GİZLİLİK POLİTİKASI

01/05/2017

Bu Gizlilik Politikası, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve ne şekilde korunduğunu göstermektedir. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu Gizlilik Politikasının hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

Kişisel Bilgilerin Toplanması

Aracariyorum'un aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini ve saklayabileceğini siteye üye olarak, kabul etmektesiniz

 • Elektronik posta adresi, adres/iletişim bilgileri, kimlik numarası
 • Sitedeki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler (ilan verme, teklif verme, ve sitede sizin tarafınızdan oluşturulan veya sizin kullanıcı hesabınıza bağlı olan diğer içerikler)
 • Fatura bilgileri veya araç aramak ve araç tedarik etmek için sağlamış olan diğer bilgiler; Site üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve aracariyorum'a gönderilen mesajlar
 • Bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve gidilen trafik bilgileri, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, Siteyi ziyaret etmenizden, Aracariyorum hizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler;
 • Kimliğinizi doğrulamak amacıyla veya aracariyorum'un ilgili politikalarını ihlal ettiğinize dair bir şüphe doğması halinde, sizden ek bilgiler isteyebiliriz (örneğin, adres doğrulamak için kimlik numarası veya fatura gönderilmesi amacıyla bazı ek soruların cevaplanması);

Kişisel Bilgilerin Kullanılması ve Gizliliği

Aracariyorum’da hesap açmak suretiyle verilen bu bilgilerin ve aracariyorum üzerinden aldıkları hizmetlerle arac arayan ve arac sahibi bilgilerinin aracariyorum tarafından kullanılmasına izin verdiklerini kabul beyan ve taahhüt eder. Kişisel bilgilerin kullanılmasına yönelik gizlilik kurallarımız aşağıdaki gibidir.

 • Aracariyorum, pazarlama faaliyetlerinde kullanılması amacıyla kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilere satmayacak ve kiralamayacaktır ve Gizlilik Politikasında yer alan şartlar veya açık rızanız doğrultusunda kişisel bilgiler paylaşılacaktır.
 • Kişisel bilgileriniz, sitede sunulan hizmetlerimizin yürütülmesi amacıyla hizmet verecek olan araç sahipleri , araç arayanlar ve Elektronik Ödeme Sistemleri Sağlayıcıları ile paylaşılabilir.
 • İdari kurumlar ve cezai soruşturma yürüten adli kurumlar tarafından gelen geçerli talepler doğrultusunda bazı kişisel iletişim bilgilerinizi, Gizlilik Politikasına uygun olarak paylaşılabiliriz.
 • Ticari iletilerle ilgili SMS veya e-mail almak veya reddetmek konusunda rızanızı alacağız. Kendisiyle iletişime geçilmesi amacıyla araç arayanın veya araç sahibinin iletişim bilgilerini vermesi halinde, temin edilen hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmaz.
 • Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, aracariyorum, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
 • Kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla, aracariyorum sağlam, güvenli bir teknoloji ve gizliliğin korumasına ilişkin başka programlar kullanacaktır. Bu bağlamda Aracariyorum sunucuları yurt içinde olacağı gibi yurt dışında da olabilir.